101MMR

Přednáška

 

Modely

Program v MATLABu 1

Program v MATLABu 2

 

 

Požadavky k zápočtu:

Aktivní účast na cvičení.

 

Požadavky ke zkoušce:

Předmětem zkoušky bude látka vyložená během přednášky a procvičená na cvičeních - viz harmonogram.
Zkouška proběhne písemnou formou. V případě nerozhodného výsledku může následovat ústní zkouška.

 

Průběh zkoušky: písemka 90 minut, 4 příklady (4x25=100 bodů celkem); známka:

A (výborně, 100-90)

B (velmi dobře, 89-80)

C (dobře, 79-70)

D (uspokojivě, 69-60)

E  (dostatečně,59-50)

F (nedostatečně, <50)

Doporučená literatura:

 

·         Bobok J., Texty k přednášce, uveřejňované průběžně zde 

·         Havlena Vl., Štecha J., Teorie dynamických systémů (přednášky), ČVUT, 2002, ISBN 80-01-01971-3 (vybrané části).

·         Klíč A., Kubíček M., Matematika III, Diferenciální rovnice (kvalitativní teorie a aplikace), VŠCHT, 1992, ISBN 80-7080—162-X (vybrané části).

·         Nagy J., Elementární metody řešení obyčejných diferenciálních rovnic, MVŠT, sešit IX, SNTL, Praha, 1983.

·         Nagy J., Stabilita obyčejných diferenciálních rovnic, MVŠT, sešit XVI, SNTL, Praha, 1983.

·         Lynch St., Dynamical Systems with Applications using MATLAB, Birkhäuser, Boston – Basel – Berlin, 2004 (vybrané části).  

·         Kapitaniak T., Chaos for Engineers, Theory, Applications and Control, Second Revised Edition, 142 pp., Springer Verlag Berlin Heidelberg New York, 2000.

·         Pražák P., Diferenciální rovnice a jejich použití v ekonomii, disertační práce, 178 stran, MFF UK Praha, 2006.

 

Související texty:

- P. Drulák, Klaus a ekologové v zajetí rovnováhy (LN, 10.11. 2007) tif

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

MA4E-15/16

Zkouškové termíny:

11. 1. 2016: Alexi A, Brynych B, Černohorský B, Honzírková F, Kačírek D, Konupková B, Metelec A, Rakovič C, Vincour D, Vrbická A

12. 1. 2016: Bohmová D, Frdlík D, Chodorová C, Klesnar E, Kodetová A, Kýhos C, Liška F, Minko E, Mrkvová A, Patakiová E, Pazderková B, Přibyl B, Sedláček D, Skřivánková F, Sůrová E, Vrba C 

13. 1. 2016: Antochová A, Helešicová D, Jeníš F, Koleňák B, Kvirenc C, Pisingerová A, Soukup A, Staňková E, Vejvoda C

14. 1. 2016: Budková A, Dutá A, Havlasová A, Klátilová B, Krejčí A, Nguyen B, Sitař D, Sladký B, Sojková A

15. 1. 2016: Liška B

25. 1. 2016: Jeníš D

29. 1. 2016: Honzírková A

4. 2. 2016: Skřivánková

 

Zkoušky MA4E, ZS 14/15

Termíny:

6. 1., 14:00, B 255: Sklenář D, Rosenbaum D, Tichá D, Štoková D, Rohrl D, Jandová A, Šlajer D, , Rakovič D, Kořený D, Žák A, Koláčný A

7. 1., 14:00, B 255: Froněk B, Zderadičková C, Stuchlík C, Spudilová A, Štván C, Bendlová D, Macourková B

8. 1., 10:00, B 255

9. 1., 10:00, B 255

13. 1., 14:00, B 255: Kočnarová B, Wolgemutová C, Spanilý E (zveřejnění zpožděno z technických příčin)

 

Zkoušky MA4E ZS13/14

Termíny: 

7.1. 2014, 14:00-16:00, B255, 24 míst (Výsledky: Malý C, Hošna F, Petráš F, Vítková C, Vacek C, Nováková F, Kurhajec F, Čáp F, Volný F)

8.1. 2014, 10:00-12:00, B255, 24 míst (Výsledky: Černá E, Mikolášová C, Janovský C, Hudcová E, Melka F, Šestáková C, Laušmanová B, Savková B)

9.1. 2014, 14:00-16:00, B255, 24 míst (Výsledky: Hlucháňová A, Šíma C, Turek E, Hanák A, Schneiderová A, Špitálská E, Nováková A)

10.1. 2014, 10:00-12:00, B255, 24 míst  (Výsledky: Turek C, Mikeš A, Bečajová B, Korbař E, Bečvarovská B, Hlaváčová E, Vengřínová E, Středová F, Petráš E, Lukeš B, Škopek E, Hrouda D, Chládková C, Rokosová E, Kovařík D, Hošna E, Čáp A, Volný B, Šenberk B, Karafiát F, Kurhajec E

Další termíny budou zveřejněny na této stránce a vypsány v KOSu.

Nové termíny:

17.1. 2014, 10:00-12:00, B255, 24 míst (Výsledky: Karafiát E, Hlaváčová B)

21.1. 2014, 10:00-12:00, B255, 24 míst (Výsledky: Volný A, Krejčí D, Melka B, Korbař B)

24.1. 2014, 10:00-12:00, B255, 24 míst (Výsledky: Středová B, Vojta D, Loukota E)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Zkoušky ZS 2013:

Termíny:  7.1. (14-16, 24 míst), 8.1. (10-12, 24 míst), 9.1. (14-16, 24 míst), 10.1. (10-12, 24 míst) a další termíny po dohodě

Zkoušky se konají v místnosti B255.

Výsledky zkoušek:

17.1. 2012, 13:00

Gonda A, Machů D, Pospíšilová C, Vojík F, Bernátová C

20.12. 2011, 10:00

Simonova B, Bílková A, Moravec C, Vlčková E, Valentová B, Doležalová B, Kosprd E, Tóthová B, Kubíčková A, Kuřinová B, Braunstein C, Rott B, Vokurka A, Vašák B, Hrdina E, Adamová E, Koten B, Vorel A, Monhart A, Jurčík A, Čanda A, Kozáková A, Fencl F

20.12. 2011, 14:00

Schönová B, Strnad B, Král B, Franková A, Gonda C, Šašková A, Moudrý A, Rabijňák D, Roško C, Švec A, Kunert A, Zeman C, Mlýnek D, Luňáková C, Viktorová A, Hnyk B, Lindner A

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Výuka – 101MA4E – ZS10/11

Termín: 28.1. 2011, 10:00

1) Lukáš Drobník, 2) Lukáš Mašek, 3) Jana Žežulková, 4) Pavel Šlapák

Termín: 25.1. 2011, 10:30

1) Jan Loužil

Termín: 21.1. 2011, 10:00

1)    Marie Smištíková F, 2) Oldřich Lhotka E, 3) Jan Loužil F, 4) Tichomír Drozdík B

Termín: 14.1. 2011, 10:00

  Klára Hátlová B, Michal Rohlena B, Matěj Pavlíček B, Petr Benda B

Termín: 7.1. 2011, 10:00, B255 (maximálně 24 studentů)

  Klára Hátlová F, Monika Jansová D, Jiří Janošek C, Dominik Feltl C, Borek Simandl B, Iva Fabiánová E, Jakub Macák A, Barbora Spurná C

Termín: 5.1. 2011, 10:00, B255 (maximálně 24 studentů)

 Lenka Švehlová B, Michal Rohlena F, Simona Vysloužilová C

Termín: 4.1. 2011, 10:00, B255 (maximálně 24 studentů)

 Karel Zahradník B, Jana Cihlářová A, Lenka Zapletalová A, Jiří Tomana B, Jiří Tikal A, Filip Hurník A

Předtermín: 17.12. 2010, 10:00, B255 (maximálně 24 studentů)

Roman Brukner C, Michal Kotrč C, Barbora Plánková B, Petra Krajíčková A, Jana Řezáčová D, Kateřina Jirásková D, Jakub Macák F, Marek Macháček E, Jitka Šarochová D, Barbora Sklenářová B, Gabriela Kudrnová D, Jana Motyčková C, Radka Piškulková C, Kamil Buchtík A, Adam Pospíšil E, Barbora Spurná F, Karel Zahradník E, David Hermach E, Marek Lachman D

 

Výsledky zkoušek:

09-10

21.12. 2009: Boršková D, Dobiáš C

22.12. 2009: Pečínka A, Pátková A, Kvochová A, Skalický B, Havlová B, Novotná A, Louda C, Cejnar C, Kovář A, Sybal A, Ziglerová C, Návesníková B, Platzer B, Mrázová A, Strnad A, Jiráková A, Lauer A, Hejbalová C, Samec B, Kučera A, Snížek A, Vančatová A, Houska B, Čepeláková A 

4.1. 2010: Dostálová A, Pergler C, Hromádko A, Žaloudková B, Klosová A, Švecová D, Volfová C, Potužák B, Čabala A, Suchý C, Kocourková B, Hniličková A, Macalík D, Aron B, Vymětalová A, Kušnír C, Douša B, Grödl B, Tesárek B, Váňová D

5.1. 2010: Zikmund B, Kohout D, Francová B, Kopřiva D, Konečná C, Mázdra C, Vaškanin B, Morávková C, Zavaďák D, Nadrchal C, Jelínek C, Schammberger B, Cekota B, Duben B, Leebová D, Krška D

6.1. 2010: Paulík B, Gult A, Brodíková B, Seeman D, Hajžmanová B, Nousek A, Snopek A, Kosina D, Havlík A, Löwit A, Kotková C, Hartig E, Cenefelsová D, Martinec A

7.1. 2010: Třísková D, Nedvědová D, Greňová D, Mařík D

14.1. 2010: Formánek D, Matějovičová C, Vášková B

15.1. 2010: Davaasuren C

 

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

08-09

19.1. 2009: Kuneš B, Nůsek B, Pleskotová C, Bareš B, Popovičová C, Goldbricht B, Hálová B, Plachá A, Knápková A, Svoboda C, Kopicová C, Nový C, Mandelíček B, Hejduková A, Švejková B, Loudát C

20.1. 2009: Čapek A, Zavrtálková B, Slezáková B, Slováček A, Sláma A, Pospíšil A, Mrázková A, Kadochová C, Králíková B, Zemanová B, Vaňáčová C, Altman C, Šimák B, Kňákal B, Kroupa B

21.1. 2009: Calda A, Surovčíková A, Majer B, Domkář B, Mráz D, Burda B, Koubová B, Kuncová B, Kejzar D, Sosna C

22.1. 2009: Rotková D, Vachata E, Hanzlíková A, Matějka A, Klouček F, Kopal F, Strouhal A, Enická B

23.1. 2009: Pilát A, Příhoda B, Solnická A, Berjaková F

  3.2. 2009: Kopal B, Klouček B

10.2. 2009: Berjaková C

25.2. 2009: Veselý D, Kodedová E